VIVITA perepäev Ukraina peredele

--

21. mail toimus meisterdamist ja leiutamist täis Ukraina perepäev. Loovuslaborisse sisse astudes oli lisaks imeheale toidulõhnale ka soe ja kodune õhkkond. Kõik pered toimetasid stuudio erinevates nurkades ja köögisaarel kohtudes asuti omavahel mõtteid jagama. Päeva lõpuks tekkis südantsoojendav kogukonnatunne, kus keelebarjäär oli peaaegu et olematu.

Vaata perepäeva lühikest videokokkuvõtete Instagramist.

Ukraine perepäev. Foto: VIVITA Estonia

Perepäeval said lapsed koos vanematega osaleda lausa neljas töötoas — puidutöökojas sai ehitada tuulelohet, elektroonikanurgas sai hoopis ehteid meisterdada, suur meisterdamiseala oli kollaažide loomise päralt ning köögisaarel oldi loomulikult kokkamise lainel.

“Köök on kodu süda” ja seda ka VIVISTOP Telliskivis. Carlo ja Kaja alustasid päeva kokkamisega ning vaikselt tulid kampa lapsevanemad ja lapsed, et ühine lõunasöök õigeks ajaks valmis saaks. Lõunasöögiks oli imemaitsev lillkapsa-toorjuustu võileib ja küpsised.

Kokkamine Carloga. Foto: VIVITA Estonia

Puidutöökojas käis hoogne tuulelohede ehitamine. Tiiu-Triin Tigase kinkis meile meisterdamiseks ideaalse, tugeva lohematerjali.

Tuulelohe töötuba. Foto: VIVITA Estonia

Kollaažide valmistamise töötuba viis läbi VIVITA vabatahtlik Dasha koos Davidi, Yaroslava ja Mariyaga ning päeva lõpuks valmisid põnevad pildid erinevatest asukohtadest — mereäärne majakas, rand, garaaž põldude vahel…

Kollaažide töötuba. Foto: VIVITA Estonia

Perepäeval olid meil taaskord külas Lara Craft naised Mimi ja Vita, kes valmistavad Ukraina toetuseks ehteid. Kohtusime nendega maikuu alguses ning kui vivinautidele oli juba üks kord töötuba läbi viidud, olid nad valmis kampa lööma ka Ukraina perepäeval.

Vaata nende tegemisi Instagramist @ laracraft_forukraine.

Ehete valmistamise töötuba. Foto: VIVITA Estonia

Oleme äärmiselt tänulikud vabatahtlikele, kes lisaks tõlkimisele võtsid initsiatiivi läbi viia ka omalt poolt üks töötuba. Aitäh, aitäh, aitäh — Dasha, Yaroslava, Mariya, Daniel ja Kaja!

Rohkem pilte perepäevast leiad siit. Kohtumiseni järgmisel Ukraina perepäeval! Slava Ukraina!

--

--

Vivita Estonia / Vivistop Telliskivi