VIVISTOP Telliskivi elavad pildid

Elavad pildid on uus töötubade sari, kus tutvustame VIVITA liikmetele, kuidas realiseerida oma peas olev idee videopildiks. Töötubade jooksul õpime oma ideid visualiseerima, stsenaariume looma, filmima ja monteerima.

Esimene video monteerimise töötuba toimus novembrikuu viimasel päeval ja sel korral oli fookuses toodete reklaamklipi loomine. Töötoa läbiviijaks oli VIVITA tiimiliige Steveli, kes pakkus omalt poolt välja kolm lennukat toodet — õnnepulbri, hea sõbra tooli ja bluetooth värvipliiatsi, millele töötoas osalejad pidid looma reklaamklipi.

Esimene kohtumine toimus ühiselt Zoomis, kus saime omavahel tuttavaks, uurisime erinevaid brände ja nende tunnuslauseid. Töötoa lõpuks valis iga osaleja välja ühe Steveli poolt väljapakutud toodetest ning alustas reklaamiklipi skripti loomise ja videoklippide filmimisega.

Juba nädal hiljem kohtus iga osaleja Steveliga individuaalselt. Üheks põhjuseks, miks otsustasime individuaalkohtumiste kasuks olid viiruselevikuga seotud piirangud, kuid peamiselt ikka seetõttu, et igaühe eelteadmised videote monteerimisest ning idee reklaamklipi jaoks oli erinev.
Üks-ühele monteerimine on palju produktiivsem, sest igaühel oli oma visioon, erinevad arvutid, varieeruv video pikkus ja ka teadmised. Kõik neli osalejat monteerisid oma videosid Adobe Premiere Proga ning alustasime põhiliste tööriistadega — kuidas videot trimmida, lõigata, võtta tagasi, kopeerida ja kleepida. Kui uued klahvikombinatsioonid said selgeks, oli aeg edasi liikuda üleminekute, teksti ja muusika juurde.

Liam ja bluetooth-värvipliiats
Liam tuli VIVISTOPi oma videoklippidega ning tema reklaamklipi idee oli selles, et isegi peale maja plahvatamist ühendus bluetooth-pliiatsiga ei katke. Pane oma kõrvad valmis, sest antud reklaamklipp ainult plahvatab!

Richard ja iPen
Richardi bluetooth-pliiats iPen on superefektiivne ja jõudis temani imeväel. iPen on vastupidav ning kasside lemmik. Ole valmis, sest ka selles videos toimub väike plahvatus.

Oliver ja hea sõbra tool
Oliver valis aga enda reklaamklipi tooteks tooli ja oma videos toob ta välja kvaliteetse tooli kõik head omadused.

Martha Mia ja õnnepulber
Martha Miaga filmisime kõik klipid VIVISTOPis ning jätkasime kohe ka monteerimisega. Mis arvad, kas peaks õnnepulbri päriselt turule tooma?

Me jätkame sarnaste töötubadega ka sel aastal. Kui liikmetel on mõtteid, mida võiks teha järgmises “Elavad pildid” töötubade sarjas, siis andke julgelt teada.

Töötoa läbiviija: Steveli Säde
Teksti autor: Steveli Säde

Kids and Youth Creativity Accelerator

Kids and Youth Creativity Accelerator