Enne suurt südasuve on parim hetk kokku võtta VIVISTOP Telliskivi esimene hooaeg!

VIVISTOP Telliskivi laste ja noorte loovuskiirendi avas uksed 2018. aasta novembris. Tegelikult toimetasime pop-up ürituste raames juba poole aasta jagu varem — 2018. aasta mais korraldasime Latitude59 tehnoloogiakonverentsil esmakordselt laste- ja noorteprogrammi, ning suve jooksul Telliskivi loomelinnakus mitmeid workshoppe lastele ja kolmepäevase linnaruumiteemalise loovuslaagri Telliskivi loomelinnaku välialadel.

Image for post
Image for post
VIVISTOP Telliskivi hooaja lõpupidu (Foto: Sigrid Kägi)

Üks meie tegevuspõhimõtetest on vabategevus — see on laste endi juhitud aeg ja tegevus oma ideede ja projektide elluviimiseks. Selleks oleme loonud inspireeriva ning erinevate digitaalsete ja analoogtööriistadega sisustatud töökoja Telliskivi loomelinnaku südames.

Image for post
Image for post
9-aastase Karolini juhendatud lima valmistamise töötuba (Foto: VIVITA)

Esimese hooaja jooksul korraldasime erinevaid sündmusi, muuhulgas laupäevaseid perede ühistegevustöötubasid “Nutihõim”, meie filosoofiat ja tegevusvõimalusi tutvustavaid avatud uste päevi, erinevaid disaini-, tehnoloogia- ja käelisi oskusi arendavaid õpitubasid ning tüdrukute tehnoloogiaringi Ükssarvikute Teguring.

Image for post
Image for post
Latitude 59 laste -ja noorteprogramm (Foto: Tiina-Liina Uudam)

Hulga tegevuste algatajaks on VIVITA liikmed. 9-aastane Karolin korraldas lima-tegemise imemaailma töötoa, 11-aastaste Mirteli ja Susi eestvedamisel on toimunud erinevad rõiva- ja aksessuaaridisaini töötoad. Artistinime Solferino all esinev 9-aastane indie-muusik Elli algatas VIVISTOPis laste minikontsertide sarja. 84-aastase Masako Wakamiya ettevõtlikkusest innustust saades toimub veel sel nädalal esimene vanaema-lapselaps tandemina läbiviidav töötuba.

Image for post
Image for post
(Foto: VIVITA)

Oleme tänulikud kõigile lapsevanematele, kes on hooaja jooksul käinud oma oskusi ja teadmisi lastega jagamas — generatsioonideülene koostöö ja vastastikune inspireerimine on kindlasti meie tegevustes tähtsal kohal ka edaspidi.

Detsember 2018 — juuni 2019 numbrites:

  • Külastusi 887

Aitäh ägeda koostöö ja toetuse eest ❤:

Telliskivi Loomelinnak, La Muu, Insplay, Hariduskiirendi, disainiagentuur Velvet, Prisma Peremarketid AS, Startup Estonia, Latitude59 konverents, Eesti Kunstiakadeemia, HK Unicorn Squad, Suvekool Hüppelaud, Starship Technologies, Tallinn Startup Week, Jazzkaar, Fofefa tiim ja paljud teised — ning loomulikult kõik pered, kogukond ja vabatahtlikud!

Kohtumiseni juba uuel hooajal!

Written by

Kids and Youth Creativity Accelerator

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store