VIVITA selle suvisele laagrilmelule andis meeleoluka lõpu Grafitist Muusikasse laager. Laagri teemaks oli kolmepäevane teekond, mil esimesel päeval olime saladuslikud tänavakunstnikud, teisel päeval tegime vanast uue ning kolmandal päeval lasime valla enda sisemise muusiku.

Kas keegi mainis tänavakunsti?

Esimese päeva teemaks oli grafiti, stencil art ning moderne teibikunst. Ennelõunal oli Fotografiska sisehoovis kuulda palju kilkeid ja spreipudelite susistamist. Go-Crazy-Grafiti kutsus kahele vineerplaadile spreitama, mida iganes ise soovid. Samal ajal toimus õuepinkidele stencil arti tegemine. Lastel oli ka erakordne võimalus koos imelise Eloga käia vaatamas fotogalerii uhiuut installatsiooni.

Peale lõunat oli aeg spreipudelid nurka visata ning kätte võtta paberteibid. Sissejuhatuse teibikunsti tegi kunstiõpetaja Erik Joasaare. VIVISTOP Telliskivi viiel seinal ilutsevad nüüd trendikad teibikunsti installatsioonid.

Anname grafitipurkidele uue elu

Taaskasutus on äge! Teiseks päevaks olid imekombel grafitipurkide põhjad eemaldatud ja lihvitud ning valmis alustama teekonda purgist lambiks. Esimene samm oli purk omapäraseks disainida. Purgi kaunistamiseks kasutati nii teipi, värvi kui ka kangast, puuriti akutrelliga auke, kust hiljem saaks valgus igast praost kihvtilt välja paista.

Neljapäeval oli lastel hea võimalus oma silmaga näha Komposterit, mida on nimetatud Fotografiska armsaks lemmikloomaks. Laste suureks imestuseks oli fakt, et too masin suudab nende toidujäägid ainult 24h rammusaks mullaks muuta.

Peale lõunat ja komposteri külastust lisati lambile LED-tulukesed. Ribade kokku jootmisel aitas pea kogu tiim, mõned nobenäpud jootsid tulukesed lausa ise kokku. Laagripäeva lõpuks olid valminud vahvad lambid, mida sättida voodi kõrvale öötuleks või laua peale dekoratiivseks valguseks.

“Tam-tam-tarararatam”

Laagri kolmas ja ühtlasi ka viimane päev algas endale trummipulkade valmistamisega, millega hiljem õpiti erinevaid rütme ning mängiti trumme.

Rütmitunnetusest ja trummidest tuli laagrilistele rääkima Samuel Põldaru, kes oli kaasa toonud ka popid Sphero muusikavidinad. Need said kiiresti populaarseks nii laagriliste kui ka tiimi seas. Enne gruppidesse jagunemist harjutasime üheskoos kuulsat Cup Songi. Gruppides mõeldi välja eriline trummisoolo, mida hiljem esitati ka kõikidele teistele tiimidele. Trummimängu saad vaadata siit.

Sellega on tänavu aasta suvised linnalaagrid edukalt lõpule viidud. Aitäh Fotografiska Tallinn, LaMuu, Särgid Värgid, Uuskasutuskeskus, Insplay, Erik Joasaare, Samuel Põldaru.

Suur-suur aitäh meie VIVISTOP Telliskivi tiimile ja vabatahtlikele.

Kokkuvõtvat videot laagrist vaata meie YouTube kanalil!

VIVITA linnalaager Grafitist Muusikasse

Linnalaagri korraldasid Heikko Ellermaa ja Anette-Heleri Lind.

Kids and Youth Creativity Accelerator