Rahvusvaheline laste ja noorte loovuskiirendite võrgustik VIVITA ootab ühinema tegusaid vabatahtlikke

--

VIVITA on rahvusvaheline loovuskiirendite võrgustik, mis tegutseb täna lisaks Eestile veel 6 riigis — Leedus, Singapuris, Jaapanis, Filipiinidel, USAs ja Uus-Meremaal. VIVITA aitab lastel ja noortel oma ägedaid ideid ellu viia, õpetades neid probleeme lahendama, riist- ja tarkvara arendama ning kõige üldisemas mõttes ise midagi leiutama ning looma. Stuudiod ehk VIVISTOPid on nagu hiiglaslikud tööriistakuurid, kus lisaks moodsatele asjadele nagu laserlõikurid ja 3D-printerid, on ka näiteks õmblusmasinad ja robotid.
Meie juures tegutsevad, leiutavad ja meisterdavad uudishimulikud ja ettevõtlikud lapsed, kes läbi loova tegevuse omandavad uusi teadmisi ja oskusi. VIVITA tiim ja vabatahtlikud on seejuures lastele mentoriteks.

Ootame kõiki 16+ vanuses julgeid inspireerivaid vabatahtlikke liituma VIVITA Volunteers rahvusvahelise kogukonnaga!
VIVITA vabatahtlikuna saad oma teadmiste ja oskustega kaasa aidata laste fantaasiarikaste ideede ja projektide teostumisele.

VIVITA vabatahtliku võimalused

Oleme loonud kogukonna vabatahtlikele, kes armastavad lastega koos töötamist ja soovivad olla eeskujuks noorematele. Vabatahtlikud, kes meie loovuslaboris toimetavad, omavad teadmisi ja oskusi erivaldkondadest, mis on meie jaoks hindamatu väärtusega. Vabatahtlikuna on tähtis, et sul on soov midagi ära teha ja noori leiutajaid toetada, inspireerida.

Loovuslaborit on külastanud hulgaliselt inimesi, kes on öeldnud “miks küll minu ajal sellist kohta polnud” — aga tegelikult on! Lisaks sellele, et saad olla osa kõige ägedamast leiutajate pundist, on Sul VIVITA vabatahtlikuna ka ligipääs stuudiole, tööriistadele ja kõigile võimalustele, mis see endas peidab. Nii saad ka enda unistuste projekte ellu viia.

Siit ka üleskutse Sulle — kui tunned, et meie missioon läheb sulle korda ja soovid kaasa aidata laste loovuse ja 21. sajandi oskuste arendamisel, anna endast märku anette@vivita.ee või täida ankeet — https://forms.gle/MN4byRy4ER8s3uVi8

VIVITA vabatahtlikud aastal 2021

Vaadates tagasi aastale, kus olime suurema osa ajast suletud või piiratud võimalustega, on vabatahtlikud sellegipoolest oma vabast ajast meie juures suureks abiks olnud.

Vabategevus
Vabategevus on meie igapäevane tegevus VIVISTOP Telliskivis, kuhu lapsed tulevad peale kooli. Vabategevuse ajal saab igaüks tegeleda oma projektiga — see võib olla nii T-särgi õmblemine kui ka puldiauto programmeerimine. Ühtlasi on vabategevuses väga palju uusi lapsi, kes soovivad saada VIVITA liikmeks ja nende esimene väljakutse liikmeks saamisel on läbida avastusretk. Avastusretke ülesanded on põnevad proovikivid, kus uued leiutamishuvilised vajavad veidi juhendamist.

VIVISTOPis vabatahlikuna töötamine on andnud mulle juurde palju uusi oskusi kui ka võimaluse täiendada enda vanu oskusi. Vabatahtlik on minu jaoks inimene, kellel ei pruugi olla aega, kuid tal on süda ja tahe aidata ja märgata neid, kes abi vajavad.
- vabatahtlik Mariann Lamp

Töötoad
Vabatahtlikuna on võimalus abistada VIVITA tiimi töötoas või viia läbi ise mõni enda oskust edasiandev töötuba. Carlo Vanzan käis aasta alguses VIVITA vabatahtlikuna jagamas oma kokandusteadmisi, viies läbi töötoa sarja “Köögisaar”. Alates novembrikuust on ta VIVITA tiimiliige ning töötab meie Köögisaarel igal teisipäeval.

VIVITA Vista “10 nädalaga ideest prototüübini” programm
Vista programm on mõeldud 9–14-aastastele lastele selleks, et arendada neis ettevõtlikku meelelaadi, vajalikke digipädevusi ja prototüüpimisoskust. Kümne nädala jooksul, mil programm kestab, on osalejatel võimalik arendada välja oma ideest toimiv prototüüp, olgu see siis toode või teenus. Programmi ongi oodatud nii käegakatsutavad kui ka digitaalsed tooted ja teenused. Programmis saab osaleda üksi või kuni kolmeliikmelise meeskonnana.

Vabatahtlikuna saab Vista programmis abiks olla ehitamisel, disainimisel või kaasa lüüa meediatiimis (sotsiaalmeedia postitused, videokokkuvõtted, filmimine, pildistamine). Vista programm on üks tegevustest, kus saab abis käia laupäeviti ning lisaks saab kuulata tuntud Eesti ettevõtjate inspireerivaid ettekandeid ja osaleda praktilistes töötubades.

VIVITAs olen saanud vabatahtlikuna kaasa lüüa mitmes vinges projektis — nii Vista start-up club videosarja sotsiaalmeedia sisuloojana kui ka linnalaagrites abilisena. Kõik tegevused on olnud väga ägedad ning VIVISTOPi loominguline keskkond on mõjunud inspireerivalt ning ka õpetanud palju uut.
- vabatahtlik Yvonne Bikejev

VIVITA Vista 1. lend. Video: VIVITA Estonia

Social Club
VIVITA Social Club on üks äge seltskond VIVITA liikmeid, kes saavad korraldada kas liikmete suvepidu, filmiõhtuid, moeshowd, ringkäike oma lemmik ettevõtetesse või midagi hoopis neljandat. Seni on meeskond loonud VIVISTOPi põgenemistoa ning olid TMW lastefestivali peakorraldajad.
Meie eesmärk on anda neile rohkem vabadust, et ise organiseerida, tugevdada kogukonnatunnet ja korraldada lisaks töötubadele ka muid vahvaid üritusi.

Vabatahtlikuna saab projektide ettevalmistusperioodil VIVITA liikmeid suunata ja aidata leida vastuseid nende küsimustele. Lisaks saab olla toeks teostusel ning kogu protsessi kajastamisel.

Seni olen VIVITA vabatahtlikuna olnud kasvataja linnalaagris, aidanud töötube filmida ja pildistada. VIVITAs meeldib mulle, kuna saab luua väga häid kontakte ning tunda ennast uuesti lapsena.
- vabatahtlik Herkko Sõber

VIVITA linnalaagrid
Kaks suve järjest oleme korraldanud VIVITA suvelaagreid kus kolme nädala jooksul toimub hulgaliselt tegevusi. Iga laager kestab kolm järjestikust päeva, kus on erineva valdkonna töötubasid, meeskonnamänge ja mis kõige tähtsam — väga palju rõõmsaid ja särasilmseid laagrilisi!

Vabatahtlikuna saab abiks olla nii töötubade ettevalmistamisel kui ka läbiviimisel. Samuti on oluline luua lastele turvaline ja lõbus keskkond, kus nad julgevad avatult rääkida ning oma ideid jagada.

Kohtumiseni VIVISTOP Telliskivis!

Ühine vabatahtlike tiimiga, andes endast märku anette@vivita.ee või täites ankeet — https://forms.gle/MN4byRy4ER8s3uVi8.

--

--

Vivita Estonia / Vivistop Telliskivi