Pidulikus rüüs Fotografiska Tallinn kohvik

Juba teist aastat järjest ehivad Fotografiska Tallinn kohvikut VIVITA laste meisterdatud kaunistused! Nii, nagu ka eelmisel aastal, taaskasutasime kaunistuste valmistamisel materjale Fotografiska möödunud näitustelt. Sellest, mis toimus aasta tagasi, saab lugeda siit.

Image for post
Image for post
Jõulutähtede sadu Fotografiska Tallinn kohvikus. Foto: VIVITA Estonia

Töökad näpud

Pingsas jõulude ja lume ootuses seadsime ka sel aastal endale eesmärgiks tuua pühademeeleolu Fotografiskasse. Esimese advendi eel kogunesime VIVISTOP Telliskivi liikmetega Fotografiskas ja panime oma nobedad näpud tööle. Lihtsa voltimise ja lõikamise tehnika abil (juhend 👇)said vanad Fotografiska Tallinna reklaamkataloogi lehed muudetud kauniteks lumehelbeteks. Järgides Fotografiska filosoofiat taaskasutasime galerii jääkmaterjale andes nii tarbetule materjalile uue elu.

Meile endalegi üllatuseks läksid lapsed kiiresti projektiga kaasa ja hakkasid omavahel võistlema, kes, kui palju tähekesi jõuab valmis teha. “Mina tegin juba 12 tükki”, “aga mina tegin kokku 65”, kilkasid lapsed rõõmsalt ise samal ajal mandariine pugides.

Loomulikult ei teinud me mitu tundi ainult rasket tööd. Vahepeal kosutasime ennast maitsva puuviljaglögi, koogi, mandariinide ja friikartulitega. Täis kõht on ju ikkagi kõige parem töökaaslane!

Jõulutähtede sadu

Meie päkapiku töökoda ei piirdunud üksnes voltimisega. Pärast usinat jõulutähtede voltimist, ühendasime need õmblusmasina abil ja riputasime need kohvikusse ülesse. Nii muutus ruum kohe pidulikumaks ja kutsuvamaks. Fotografiskat külastades on kõigil võimalik kaunistusi lähemalt piiluda.

Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Jõulutähtede riputamine. Foto: VIVITA Estonia

VIVISTOP Telliskivi soovib kõigile ilusat esimest adventi! Aitäh kõikidele osalenud lastele ja Fotografiska Tallinnale — üheskoos hoolitseme jõulumeeleolu üleval hoidmise eest. Meie pingutused on juba ka vilja kandud, üks päev peale esimest adventi on maapind imeilusa lumega kaetud.

Image for post
Image for post
Fotografiska Tallinn ootab külalisi jõulumeeleolus. Foto: VIVITA Estonia

Töötoa autorid: Vera Naydenova ja Eva Liisa Kubinyi.

Tekst: Eva Liisa Kubinyi, pildid: Sigrid Kägi/ VIVITA Estonia.

Paberist tähtede retsept

Pane ennast proovile ja voldi ka koju kaunistamiseks hulgaliselt jõulutähekesi. Mitu tähekest jaksad sina teha? PS: ühe paberi suurus on 21 x 21 cm.

Image for post
Image for post
Paberist tähe voltimise ja lõikamise õpetus. Foto: VIVITA Estonia

Written by

Kids and Youth Creativity Accelerator

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store