Märtsikuu lõpus välja kuulutatud eriolukorra tõttu kolisime VIVISTOP Telliskivi ruumidest virtuaalkeskkonda ning muutsime seejuures Vabategevuse formaati. Hakkasime korraldama iganädalast VIVIAEGA — üks tund päevas, kus liikmed saavad Zoom keskkonnas kokku teiste VIVITA liikmetega. Jõudsime kahe kuu jooksul õppida uusi oskusi, lõbusalt aega veeta ja tutvuda VIVITA liikmetega üle maailma, muuhulgas oli liikmetel võimalus ka ise töötube läbi viia.

Tormi padi ja Karolini padjad

Tänu headele koostööpartneritele kogunes VIVISTOP leiutamislaborisse meisterdamismaterjali aina juurde, aga polnud lapsi, kes olemasolevast materjalist oma põnevaid projekte looksid. Probleemi lahendusena lõime väljakutse, kus panime proovile laste fantaasia. Ülesandeks oli luua nii etteantud kui ka koduste materjalidega “Buddy padi” ehk üks hea sõber, kellega unenägude maailma rännata. Etteantud materjalipakid sisaldasid erisuuruses materjalitükke, nööpe, nööre ja pehmet täidismaterjali, mida lapsed said endale meile kirjutades ette tellida. Materjali üleandmiseks leppisime iga huvilisega kokku aja ning pakk saadi kätte kontaktivabalt. Koduse disaini- ja loomisprotsessi inspireerimiseks lõime Pinteresti avarustesse VIVISTOP Telliskivi ideeseina.

Esimene nädal oli ette nähtud materjalipakkide tellimiseks, teisel nädalal lasti fantaasial lennata ja nobedatel näppudel töötada, valmistades just selliseid Buddy Patju, mida lapsed ise tahaksid. Kolmandale nädalale lisasime ühe VIVIAJA, kus kõik said võimaluse oma tehtud patju tutvustada. Fantaasiat on lastel kuhjaga ja padjadisaine oli seinast seina. Virtuaalnäitusel oli patju, mis meenutasid erinevaid loomi, tegelast Simpsonite multikast või oli kasutatud hoopis omapäraseid kangaid kui ka erimõõtmeid.

Karolini, Emma Anette ja Iirise loodud padjad

VIVISTOP Telliskivi ladu täitus eriolukorra eel Wendre poolt VIVITA lastele meisterdamiseks annetatud materjalidega ning padjaväljakutse oligi suuresti inspireeritud Wendre endi toodetest. Väljakutse tarbeks lastele kokku pandud materjalipakid koosnesid lisaks nööpidele ja nööridele ka Wendre poolt kingitud tekstiilist ja vatiinist. Täidismaterjal on laste hulgas äärmiselt populaarne materjal, sellele saime kinnitust ka siis, kui VIVISTOP stuudio lastele taasavasime ning välja pandud padjatäide kadus erinevate projektide valmistamisel silmapilkselt.

Karolini padjad ja Marta Johanna koaala

VIVIAJA virutaalnäitusel veendusime taaskord, et VIVITA liikmete fantaasial ja ideedel pole piire. Hoolimata kogu maailma tabanud segadusest ja teadmatusest, tahavad ja suudavad lapsed luua ning jagada ilu ja headust! Aitäh lastele ja Wendrele!

Kids and Youth Creativity Accelerator

Kids and Youth Creativity Accelerator