Jaapani eakaima programmeerija Masako Wakamiya töötoad

19. ja 20. juunil toimusid Vivistop Telliskivis Excel-kunsti töötoad 84-aastase jaapanlase Masako Wakamiya juhtimisel. Kahe erakordselt inspireeriva päeva jooksul osales töötubades ja kohtumistel ligi 100 inimest.

Image for post
Image for post
Masako Wakamiya / foto: Sigrid Kägi

Masako Wakamiya on Jaapani kõige eakam programmeerija. 59-aastaselt jäi ta töölt panganduses pensionile ning soetas igavuse leevendamiseks oma esimese arvuti, et olla maailmaga interneti abil ühenduses. Täna tegutseb ta aktiivselt tehnoloogiavaldkonnas, loob mobiilseid rakendusi seenioritele ning peab oma südameasjaks digitaalsete oskuste ja inspiratsiooni jagamist eakatele inimestele üle maailma.

Image for post
Image for post
Masako Wakamiya ja töötoas osalejad Anne, Külli ja Kadri / foto: Marju Kask

Mõlemal päeval osalesid töötoas koos lastega ka mitmed julged ja ettevõtlikud vanaemad — erinevate generatsioonide koostöös sündis eriline energia. Üks osalenud vanaemadest teeb koos oma lapselapsega juba sel nädalal VIVISTOP Telliskivis ka ise töötuba!

Image for post
Image for post

Töötubades kohtusid arvutiprogramm Excel ja loovus. Exceli programmi kasutatakse peamiselt arvudega töötamiseks, kuid selles on peidus ka põnevaid visualiseerimise tööriistu. Töötoas õpetati erinevate kujunduste loomist Excelis ning valminud mustritest meisterdati endale ka “uchiwa” — jaapani käsilehvik, mis kuumal suvel on väga praktiline! Kui sa soovid seda ise järgi proovida, siis uuri Masako Wakamiya õpetust siit.

Image for post
Image for post
Image for post
Image for post
Töötoa osalised koos Masako Wakamiyaga / foto Sigrid Kägi

Täname: Robotex Japan, Jaapani Suursaatkond Eestis, Microsoft Eesti, Janne Funk (OÜ Kirimiri)

Vaata Masako Wakamiya TEDx Tokyo talki siit.

Written by

Kids and Youth Creativity Accelerator

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store