Toiduteadust populariseeriva lastesaate “Magus Molekul” 3. hooaja võtted VIVISTOPis

Juba teist suve järjest muutub VIVISTOP Telliskivi leiutamislabori köögisaar toiduteaduse teemalise lastesaate Magus Molekul võtteplatsiks, ning nagu juba kombeks — on saate kaasjuhtideks VIVITA säravad leiutajad.

Saage tuttavaks Freya, Oliveri ja Sohviga. Suvevaheaeg oli noorte trio jaoks sel aastal erakordne ning nad kõik nõustusid, et saates osalemine oli igati väärt kogemus.

Magusa Molekuli 3. hooaja saatejuhid. Foto: VIVITA Estonia

Ettevalmistus kodus

Ka Sohvi nõustus, et saatetekstide õppimine läks ladusalt — “harjutasin iga päev, hommikul ja õhtul nii peegli ees kui ka oma mänguloomaga”.

“Kodus pidin ma teksti enda omaks tegema ja pähe õppima. Ja riideid valima. Stuudios käisime pildistamas. Ja võttetiimiga saime kokku ka enne. Kohapeal harjutasime ja siis kohe filmisimegi”, võttis Freya kokku kogu ettevalmistusperioodi.

Oliver, Freya ja Sohvi. Foto: Siiri Lubaso

Vanad kalad?

Ainult üks — hirm, et midagi läheb untsu. Vaprad saatejuhid aga ei lasknud hirmul end häirida ning said suurepäraselt hakkama.

Võtteplats VIVISTOP Telliskivis. Foto: VIVITA Estonia

Melu võtteplatsil

Mida põnevat aga toimus võtteplatsil?

Oliver meenutab: “Pidime mikrolaineahjus vee soojaks tegema, aga see ei läinud kohe soojaks ja tegime seda mitu-mitu korda, alles siis õnnestus. Saadet vaadates jääb aga mulje, nagu see oleks esimesel korral kohe õnnestunud.”

Aigar, Oliver ja Merle. Foto: Siiri Lubaso

Freya tunnistab ausalt: “No ma kasvatasin tukka välja ja tukk oli juba silmadesse kasvanud. Ja siis võtetel ma ei öelnud, et ma tukka kasvatan ja mul lõigati see lühemaks. Pärast ma olin enda peale veidi pahane, et miks ma ei öelnud, et tegelikult ma ei taha, et tukk lühemaks lõigatakse. Aga pole hullu, kasvatan tagasi.”

Aigar, Freya ja Merle. Foto: Siiri Lubaso

Sohvi rääkis lähemalt: “Õunapatarei katse puhul avastasime, et olime ostnud valed õunad ning kiirelt tuli stuudiosse tuua uued hapukamad õunad. Õhupalli katse puhul lõhkes vett täis õhupall ja nüüd ma lihtsalt loodan, et mu nägu ei jäänud tobedalt ekraanile.”

Aigar, Sohvi ja Merle. Foto: Siiri Lubaso

Uued teadmised

Neid kõiki üllatas aga see, et lühikese saatelõigu filmimine võtab kordades rohkem aega, kui teleekraanile reaalselt jõuab. Nende jaoks oli hämmastav, kui palju tehakse tööd enne saadet ning kui suur meeskond saateproduktsiooni taga on. Lisaks saate juhtimisele, said lapsed rohkem aimu ka kaameratööst — näiteks lähivõtteid valmis toitudest tehakse eraldi, mitte ei filmita samal ajal teise kaameraga.

Ettevalmistus enne võtteid. Foto: VIVITA Estonia/Siiri Lubaso

Kelleks tahad suurena saada?

Aigar ja Sohvi viivad läbi katse õhupalliga. Foto: VIVITA Estonia

Nüüd, kus oled kogemuse võrra rikkam, mis nõu annaksid järgmistele saatejuhtidele?

Freya: “Kui tahad ennast proovile panna ja midagi uut kogeda, siis võiks kindlasti kandideerida. Kartma üldse ei pea, sest kõik on nii sõbralikud ja kui läheb valesti, siis saab uuesti teha. Julge peab olema ja tahtma teha, muud polegi vaja.”

Sohvi: “Õpi kindlasti oma tekst pähe! Muidu, kui koha peal teksti muudetakse, läheb eriti keeruliseks.”

Magusa Molekuli kaassaatejuhid. Foto: Siiri Lubaso

Tragid saatejuhid said kingituseks Magusa Molekuli põlle ning meeldejääva kogemuse ETV võttemeeskonnaga. Lapsed mäletavad veel eredalt Merlet, Aigarit ja kogu tiimi ning kinnitasid, et koostöö nendega oli vahva!

Tekst: Steveli Säde
Pildid: Siiri Lubaso ja VIVITA Estonia/Sigrid Kägi

Kids and Youth Creativity Accelerator

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.