Image for post
Image for post
Foto: Aron Urb

Eelmisel kolmapäeval oli meie väga heal sõbral sünnipäev! Telliskivi Loomelinnak tähistas 10 päeva järjest oma 10. sünnipäeva ja 1. mai perepäeval sai linnaväljakul kogu perega põnevalt aega viita. Oli erakordselt soe ja päikseline päev ja pidu kestis hommikust õhtuni.

VIVISTOP Telliskivi tegi koos sünnipäevakülalistega köögiviljatrükki ja voltisime ka origami-kurgesid. MTÜ Rabarber ning ajakiri EMA istutasid koos peredega taimi, muusikat tegid nii väikesed ukulele- ja kandlemängijad, samuti sai kaasa lüüa erinevates töötubades. Palju õnne ja väga pikka iga, armas Loomelinnak!

Köögivilja trükk

Image for post
Image for post
Foto: Aron Urb

Köögivilja trükk on mõnus loov ajaviide, mille tegemiseks saad kodus ära kasutada veidi väsinud ja krimpsus köögiviljad. Mida kripmsum, seda parem! Näiteks kõik kapsalised ja seened on juba ise põneva mustriga, kartul aga on hea materjal veel lisameisterduseks, sest kartulist saab lõigata uusi märke ja mustreid. Lõuenditeks kasutasime Telliskivi Loomelinnaku vanu plakateid ja värviks ilmastikukindlat akrüüli, et loodavaid kunstiteoseid saaks ka linnaväljakul eksponeerida.

Kui soovite ka ise kodus köögiljatrükki katsetada, siis soovitame värviks kasutada guašš- või vesivärve. Akrüülvärv ei tule väga lihtsalt riietelt ja kätelt maha.

Image for post
Image for post
Foto: Aron Urb

Origami-kured

Image for post
Image for post
Foto: Aron Urb

Origami tähendab tõlkes kokkuvolditud paberit ning see kunst pärineb Jaapanist. Vana jaapani legend jutustab, et kui voltida paberist 1000 kurge, täitub su soov. Esimene kord võib kure meisterdamine tunduda natuke keeruline, kuid kui täpselt juhiseid jälgides kõik sammud läbi teha, hakkad suure tõenäosusega juba arvukat kurgede pesakonda looma. Kui soovid ise ka origami- kurge meisterdada, siis kõige lihtsam on seda teha esimesel korral mõne youtube video toel, väljaprinditava juhise origamiks leiad aga siit.

Image for post
Image for post
Foto: Aron Urb

Taimede istutamine

Linnaaiandust propageeriv MTÜ Rabarber kaasabil said lapsed istutada linnaväljakule mõnusaid maitsetaimi — lehtsalatit, lehtpeeti, käharat lehtkapsast, peterselli, murulauki, salveid, piparmünti, tüümiani, koriandrit, aedmaasikat, kuumaasikat ja kressi. Peagi on sirgumas ka päevalilled, herned, õisoad, kurgirohud ja saialilled. Ajakiri EMA juhendamisel said lapsed ka herneid istutada ja kasvukohti lahedate lippudega märgistada.

Image for post
Image for post
Foto: Aron Urb

Written by

Kids and Youth Creativity Accelerator

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store