Kuidas leida üles enda loovuse soon: Superkangelase kiivri ehitamise töötuba lastele ja noortele

Kiivri valmistamine võib tunduda lihtsa ülesandena iga loova lapse või täiskasvanu jaoks. Kui aga soovite luua tõeliselt ainulaadset ja keerukat disaini, võib see hõlmata palju enamat kui lihtsalt karbi valmis prototüüpimist ja selle erksavärviliseks värvimist. Sõltuvalt disaini keerukusest võib see nõuda hoolikat planeerimist, täpseid mõõtmisi ja täiustatud tehnikaid. Mõnel juhul võivad mängu tulla isegi matemaatilised arvutused, aga ka teaduslik arusaam kunstist.

Fotod: Vivita Estonia

Hiljuti oli meie meeskonnal võimalus osaleda kiivrite valmistamise töötoas, mida võõrustasid meie sõbrad Uus-Meremaalt. Töötuba oli meie jaoks mängumuutus, kuna muutis täielikult meie arusaama papist kui ka meisterdamismaterjalidest. Cosplay-eksperdi kingitud mustri abil näitasid meie Uus-Meremaa kolleegid, kuidas papist skulptuuri saab tõsta järjepidevale ja ligipääsetavale keerukuse tasemele. Nad näitasid meile, kuidas kasutada vaid mõnda põhitööriista — pliiatsit, pappi, maalriteipi ja käsitöönuga — papitükkide jälgimiseks, lõikamiseks, kõverdamiseks ja ühendamiseks nii, et need sobivad hästi ümber pea, pakkudes kaitset kujuteldavate lahingute ja muude fantastiliste vaenlasete eest.

Fotod: Vivita Estonia

Töötuba oli elav, kõik leidsid üles enda loovuse soone ja said käed külge panna. Protsess hõlmas palju kohandamist, eemaldamist, uuesti kinnitamist ja täiustamist, kuni kõik olid oma järgmise peo kostüümi kuju ja vormiga rahul. Oli tõeliselt muljetavaldav näha, kui kiiresti kõik said oma kiivrialused valmis. Mis mõnel võtab tavaliselt mitmeid töötunde, valmis töötoas osalejatel vaid kahe-kolme tunniga. Ruumi energiat oli tunda laeni ja teipi lendas igale poole üle stuudio, kuni hetkeni, mil kaunilt meisterdatud peakatetele enam rohkem teipi lisada ei saanud.

Fotod: Vivita Estonia

Kui kiivrite alus oli valmis, oli aeg liikuda veelgi lõbusama osa — kaunistamise juurde! Kiivritele kinnitati kõrvad, sarved ja muud põnevad kaunistused ning seejärel segasime jahu ja vett, et luua lapsepõlve pasta — papier-mache! Lõpptulemuseks oli ainulaadsete ja ilusate kiivrite kollektsioon, mis olid nii funktsionaalsed kui ka moodsad. Me ei oleks saanud olla uhkemad selle töö üle, mille tegime vaid mõne tunniga, ning lahkusime töötoast inspireerituna ja kosutatuna, et viia oma kartongist meisterdamise oskused järgmisele tasemele.

Tekst: Vivita Aotearoa (Uus-Meremaa)
Fotod: Vivita Estonia
Märts 2023

--

--