Elavad pildid — animatsiooni töötuba

Märtsikuus toimus animatsiooni töötuba: Elavad pildid. Tegemist oli koolivaheaja programmiga, mille eesmärgiks oli suure grupiga teha varju animatsiooniga stopmotion film. Projektis osales kokku 16 last ja töötuba kestis kogu päeva.

Et asi võimalikult segaseks ajada, loosisime crazy 8 meetodil loo tegelased, juhtumised ja asukohad. Kolmes grupis hakkasid valmima paralleelselt nii tegelaskujud, taustad kui ka põnevusfilmi storyboard. Esialgu tundus see täiesti võimatu missioon neid kõiki utoopilisi loosiga valitud osi omavahel siduda, ent vivinaut Paulal ja tema storyboardi tiimil õnnestus see suurepäraselt.

Kuna päris kõik stseenid filmi ei jõudnud, küttis see tiimide vahel kirgi. Toimus kriisikoosolek ja pärast tulist arutelu sai töö jätkuda. Lisaks filmitegemisele õppisime suures grupis ühise eesmärgi nimel koos töötama.

Päev lõppes küll enne kui viimased hääled filimilindile jõudsid, kuid see ei takistanud toredat esmaesitlust koos popcorni ja limonaadiga nautida. Kui film lõplikult monteeritud saab, on seda kindlasti võimalik näha ka teistel vivinautidel.

Tekst ja fotod: Vivita Estonia
Märts 2023

--

--