Advendikalendri valmistamise töötuba

Olemegi jõudnud kibekiiresse advendiaega, ning juba loeme päevi, mil saabuvad jõulud. Kodudesse jõuavad advendikalendrid, eriti aga lastega kodudesse, mis muudavad jõuluootuste veelgi lõbusamaks ning loovad rõõmsa jõulumeelse meeleolu. Kindlasti nõustute meiega, et üks populaarsemaid advendikalendreid on šokolaadi oma, kuid vivinaut Ella arvas, et tore oleks teha sellist advendikalendrit, mida saaks kasutada ka tulevastel aastatel, ehk siis olla palju jätkusuutlikum ja looduse sõbralikum.

Vivinaut Ella teab, et viia läbi Advendikalendri valmistamise töötuba, peab toimetama palju varakult ette, sest detsember on just see õige aeg, millal päkapikud hakkavad toimetama ja neil on hästi palju tööd, et iga lapseni jõuda.

Juba oktoobris tuli Ellale koos vivinaut Milaga idee teha detsembris Vivistop stuudios advendikalendri valmistamise töötuba. Suure entusiasmiga asusid nad tööle, lõikasid kangast välja vajavad detailid kotikeste jaoks, õmblesid need omavahel kokku; seejärel lõikasid puutöökojas advendikalendri raami välja.

Koos oli väga lustakas tegutseda, mõte jookseb paremini ning töö sujub kiiremini, kuid ühel hetkel Ella otsustas, et edaspidi mõtleb advendikalendri valmistamise töötoa ise ning üheskoos Iseasi tootedisainerite juhendamisel.

Vivinaut Ella. Foto: Vivita Estonia

Koostöö disaineritega toimus nii, et Vivistopi stuudios aitavad Iseasi disainerid vivinaute nende projektidega kaks korda kuus neljapäeviti ning siis kui Ella oli veidi töötanud advendikalendri puiduosa kallal, kohtus ta disaineriga, kellega arutas advendikalendri praktilisusest, kasutamise mugavust ja lihtsust.

Puiduraami algne versioon pandi kokku liimiga, kuid peale konsultatsiooni disaineriga sai Ella aru, et hea oleks peale advendiaega kalendridetailid lahti võtta ning järgmise aastani ootele panna, nii ei võta nad riiulis ega sahtlis palju ruumi. Koostöö disaineritega oli väga tegus ja koos Vivita puidutöökoja meister Joonase abiga sai Ellal advendikalender kokkupanemise ja lahtivõtmise protsess tehtud väga lihtsaks ja mugavaks. Nii saabus kauaoodatud advendikalendri valmistamise töötuba ja esimene advent oli kohe kohe ukse taga.

Foto: Vivita Estonia
Advendikalendri raamide kokkupanek
Advendikalendriraami kokkupanek. Foto: Vivita Estonia
Advendikalendrileepsude ettevalmistamine. Foto: Vivita Estonia
Kleepsude kottikeste peale triikimine. Foto: Vivita Estonia

Ella arvates oli tal keeruline töötoa juhendamisel pakkuda abi töötoas osalejanutele, kuna kõik vivinaudid said ise ilusti aru, mismoodi toimub puiduraami kokkupanek, kleepsude välja lõikamine ja numbrite triikimine kanga peale. Töötoa alguses ta tundis ennast selletõttu kõrvalejäetuna, kuid see näitas just seda, et koostöös Iseasi disaineriga ja Vivistop mentor Joonasega tegi ta head koostööd.

Suur suur tänu Ellale, vahva idee ja teostuse advendikalendri valmistamisel, Iseasi disainiagentuur tootedisaineritele, kes aitasid nõu ja abiga Ellat, mentor Joonasele, kes aitas lõigata välja kalendri puiduosad laserlõikuriga. Suured tänusõnad Ella ema Hannale, kes aitas Ellal valmis õmmelda iga kalendri jaoks 24 kotikest, mida iga osaleja sai endale, ehk siis kokku sai õmmeldud 168 kotikest.

Valmis advendikalender. Foto: Vivita Estonia

Kõik osalejad olid väga õnnelikud, et said endale ise kokku panna väga ägedad ja ainulaadsed advendikalendrid. Igal vivinaudil oli enda visioon advendikalendrist — nii nad valmistasid advendikalendrit just enda nägemusest lähtudes.

Töötoa mõte ja teostus meeldisid kõigile Advendikalendri osalejatele. Tagasiside töötoas osalejatelt:

Tekst ja fotod: Vivita Estonia
Töötuba viis läbi: vivinaut Ella
November 2022

--

--

Kids and Youth Creativity Accelerator

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store