VIVITA vabatahtlik Carlo, kes igapäevaselt toimetab Fotografiska Tallinn kohvikus ja restoranis, ei väsi üllatamast!
Seekordses Köögisaare töötoas õppisid noored kokandushuvilised valmistama erinevaid pastasid. Kui esialgu oli plaanis teha kõrvitsatäidisega ravioole, siis lõpuks oli laual mitu erinevat pastaliiki ja kahe erineva täidisega.

Kuidas aga valmistada pastat ning kahte erinevat täidist?

Carlo…

Tallinn Music Week 2021 lasteprogramm toimus 2. oktoobril VIVISTOP Telliskivis. Oleme TMW lasteprogrammist osa saanud kolmel aastal, kuid sel aastal kasvas lasteprogrammist välja lastefestival!

TMW lastefestivali korraldusmeeskond. Foto: Hande Yetkin

“TMW lasteprogramm toimus sel aastal 5. korda ja oli oma sisuliselt ettevalmistuselt ja lõpptulemuselt varasemast erinev. TMW meeskonnal oli aga selle aasta koostöö üle eriliselt hea…

Artworks by VIVITA children inspired by the photography of Mandy Barker

The exhibition “Cast Away” organised by VIVITA, an international network of creativity accelerators for kids and youths, presents a selection of children’s artworks inspired by the photography of Mandy Barker. …

Mandy Barkeri fotokunstist inspireeritud laste kollaažid

VIVITA rahvusvahelise laste loovuskiirendi näitusel “Uhutud” on esitletud valik laste teostest, mis on saanud inspiratsiooni Mandy Barkeri fotokunstist. See rahvusvaheline fotograafiaprojekt sai alguse novembris 2019, kui Fotografiska Tallinna fotokunstikeskuses avati Mandy Barkeri soolonäitus “Mere leiud”. Mandy Barkeri fotograafia tiivustas lapsi VIVISTOPides üle maailma.

Inspireerituna kunstniku tööst ja visuaalsest keelest, millega…

Meie viimases laagris säras päike erksalt siseruumides, kuna vihmased ilmad ei võimaldanud õues Pipi kombel hullata. Nagu nimigi ütleb, said osalejad kolme päeva jooksul kaasa lüüa põnevates väljakutsetes kõikvõimalikes erinevates tegevustes, sealhulgas näiteks paberi valmistamine, munaralli ja ahelreaktsioonimasina ehitamine.

Laagris osales 20 noort, kes kõik olid väga võistlushimulised ja pakatasid…

VIVISTOP Telliskivi teine suvine linnalaagrinädal algas Loovate ampsudega, kus lükkasime ümber ütluse “toiduga ei mängita”. Kolme päeva jooksul oli peamenüüs hulgaliselt eksperimente toiduga ning magustoiduks üks ettevõtlusalane väljakutse.

Esimesel laagripäeval said kokku 21 superägedat noort, keda ootas ees põnev töötubade maraton. Soojenduseks alustasime lõbusa tutvumismänguga, kus kivi-paber-käärid duelle pidades muutused…

Selle suve esimese linnalaagri teema oli Disaini liikuv olend. Kolme laagripäeva jooksul said lapsed proovida kiiret prototüüpimist, inspiratsiooni skulptorilt, õppida kasutama erinevaid puidu töötlemise tööriistu, teha meeskonnatööd, uudistada meie töökoda, süüa jäätist ja suhelda kaaslastega, mõelda ja ehitada suurelt ning kõige lõpuks valmisid neli omanäolist olendit.

Esimesel päeval kogunesime. Põnevus…

Nii nagu enamus üliõpilasi otsivad endale suveks erialast praktikakohta, olin ka mina praktikakoha otsingutel. Ma valisin oma praktikakohaks VIVITA Estonia, kus veetsin kaks kuud turunduse ja kommunikatsiooni praktikandi kohal.

Praktikant Elis Vilde. Foto: VIVITA Estonia

Praktika kestis kokku 8 nädalat ning selle aja jooksul sain väga palju uusi huvitavaid kogemusi. Minu peamisteks tööülesanneteks oli VIVITA International

Suvine Junior programm tegi avapaugu ning kui tavapäraselt on juhendamas VIVITA tiim, siis sel korral olid eesotsas VIVITA liikmed ja vabatahtlikud.

Sel korral oli juuniorite juhendajaks 10-aastane VIVITA liige Lui Puik, kellega koos otsustasime päikeselised ilmad vastu võtta eriti meeleoluka mootorpaatide olümpiaga. Lui on nutikas ja hullumeelsete ideedega poiss ning…

VIVITA Estonia / VIVISTOP Telliskivi

Kids and Youth Creativity Accelerator

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store